FJSC - Publicitate, Jurnalism & Relatii Publice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Datele examenelor si desfasurarea lor.

3 participanți

In jos

Datele examenelor si desfasurarea lor. Empty Datele examenelor si desfasurarea lor.

Mesaj  MAD Dum Ian 15, 2012 6:44 am

20.01 - Clipul publicitar - 13:00
22.01 - OPT - Introducere in retorica imaginii - ???
-până pe 22, analiză (de tip asemănări/deosebiri) pe 2 imagini din medii diferite i.e. un tablou cu un print din presa scrisă. Analiză din punct de vedere al elementelor de grafică (geometrie, cromatică etc.). ©️

24.01 - Structuri de planificare strategica in publicitate - 9:00
26.01 - Publicitate Politica - 17:00
- să facem noi un afis pentru alegerile prezidentiale din 2012 si să-l comentam.
- puteti face si spot audio sau video (storyboard-ul e suficient).

28.01 - OPT - Semiotica publicitatii -12:00
-Nota finala este media dintre tema si examen(1 parte test grila/ 1 parte de analizat o reclama la prima vedere)
-Tema: de scris 5 reclame care ne plac si 5 care nu si de ce..profa' a zis ca putem aduce tema si la examen.. reclamele trebuie sa fie print

31.01 - Creatie in publicitate - 11:00
03.02 - Tehnici ale succesului in comunicare - 14:00
5.02 - Engleza - 10:00 pana la ???
-Examen oral, trebuie sa ii trimitem profei TOATE temele saptamana asta. Adica ce e la independent activity + temele din chenar. (Ex. Glastonbury, 200 words - definition of culture etc.)

Completati voi ce mai este nevoie.

Hai sa vedem ce avem de facut pentru fiecare examen afro


Ultima editare efectuata de catre MAD in Sam Ian 21, 2012 11:02 pm, editata de 7 ori
MAD
MAD
Admin

Mesaje : 136
Data de inscriere : 29/11/2009
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti

http://nin.ro

Sus In jos

Datele examenelor si desfasurarea lor. Empty Opţional Publicitate - Rerotica Imaginii - detaliile

Mesaj  ceva Dum Ian 15, 2012 6:53 am

Deci, la Opţ de publicitate - până pe 22, analiză (de tip asemănări/deosebiri) pe 2 imagini din medii diferite i.e. un tablou cu un print din presa scrisă. Analiză din punct de vedere al elementelor de grafică (geometrie, cromatică etc.). ©

ceva

Mesaje : 1
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Datele examenelor si desfasurarea lor. Empty inca ceva

Mesaj  catalina.popescu Dum Ian 15, 2012 8:46 pm

La Publicitatea Politica puteti face si spot audio sau video (storyboard-ul e suficient).

Poate sa-mi spuna si mie cineva in ce va consta examenul la Tehnicile succesului?!
Multam anticipat.

catalina.popescu

Mesaje : 22
Data de inscriere : 27/03/2011

Sus In jos

Datele examenelor si desfasurarea lor. Empty Re: Datele examenelor si desfasurarea lor.

Mesaj  MAD Sam Ian 21, 2012 11:03 pm

Am fost astazi la facultate la ora 11 asa cum era afisat pe site si i-am lasat lucrarea profului in cutia de afara. Stiu ca el initial a zis ca trebuie la secretariat, dar ma gandesc ca o sa se uite si acolo avand in vedere ca asa au pus astia pe site.

La ora 11 eu am fost singurul la facultate, nu mai venise nimeni inaintea mea, nici macar proful. Mi se pare ca si Andrei o sa treaca sa lase lucrarea tot acolo.
MAD
MAD
Admin

Mesaje : 136
Data de inscriere : 29/11/2009
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti

http://nin.ro

Sus In jos

Datele examenelor si desfasurarea lor. Empty Re: Datele examenelor si desfasurarea lor.

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum